forms. architectsváš unikátny zážitok z architektúry

FLORIST SHOWROOM

Status: Realizačný projekt 2015
Funkcia: Retail, kvetinárstvo
Typ projektu: Dizajn interiéru
Investor: Revital Garden
Miesto: City Aréna, Trnava

zobraziť všetky projekty o projekte

Geometrický minimalizmus a prevládajúce prírodné materiály sú hlavnými atribútmi dizajnového riešenia kvetinárstva v Trnave. Návrh využíva jednoduché pravidelné geometrické formy integrované do priestoru prevádzky spôsobom ako bývajú inštalované expozície v showroome. Opakujúci sa motív plného a „prázdneho kvádra“ je okrem interiéru viditeľný aj v kompozíciách pred prevádzkou.

Zariadenie kvetinárstva je navrhnuté primárne z materiálov s prírodnou povrchovou úpravou a jemným patinovaním. Prírodné materiály, ktoré sa navzájom harmonicky dopĺňajú sú zvolené tak, aby dovolili vyniknúť vizuálu exponátov, teda flóry. Samotný priestor nie je veľký a je pomerne úzky, preto bolo hlavným zámerom zachovanie voľnosti a priechodnosti dispozície. Jednoduchá geometria kvadratických exhibícií umiestnených v radoch za sebou je sama o sebe výrazným prvkom. Cieľom bolo, aby všetky elementy navzájom vizuálne pracovali. Od dverí vedie pomyselná ulička pomedzi centrálnu expozíciu priamo k hlavnému pultu. Kvetinárstvo je takto rozvrhnuté pásmi expozícii do dvoch koridorov, priestorovo vyhovujúcim pohybu zákazníka. Police a nasvietená nika sú umiestnené iba na jednej strane prevádzky a kontinuálne prechádzajú do jej zápultia. Na stenách a pulte je použitá povrchová úprava, ktorá evokuje pohľadový betón. Alternatívou je pult v kombinácii prírodného dreva a bieleho kameňa a steny opatrené bielym tehlovým obkladom respektíve ďalšie kombinácie týchto materiálov.

V otvorenom podhľade sú inštalované tri pásy rampových bodových svetiel, ktoré je možné nasmerovať podľa potreby na jednotlivé exponáty. Súčasťou návrhu je aj servisné zázemie kvetinárstva.