forms.architectsyour unique design experience

GIFT & FRESH SHOPS

Status: Realizácia 2016
Funkcia: Retail
Typ projektu: Design interiéru
Investor: Terno
Miesto: Terno SC EUROPA Banská Bystrica, Slovenská Republika

zobraziť všetky projekty čítať viac

Pre spoločnosť Terno sme v rámci re-designu prevádzok vytvorili nový design a spracovali dielenskú dokumentáciu pultov do frontshopu prevádzky v obchodnom centre Europa v Banskej Bystrici. Gift & Fresh Shops boli navrhnuté na základe nového viac urbánneho image-u reťazca. Vizuálny koncept oboch objektov bol poňatý monochromaticky s využitím sivej, bielej a antracitu v kombinácii s prírodným svetlým dubovým drevodekorom. Oba objekty na seba vizuálne odkazujú a materiálovo dopĺňajú prostredie predajne - otvorený strop s technológiami bez podhľadu, industriálne svietidlá a jemne sivú podlahu.

FRESH SHOP

Najvýraznejším prvkom Fresh shopu je tmavá antracitová línia definujúca „dokovacie stanice“ pre chladiace boxy určené na skladovanie a predaj rozličných snackov. Tento tvar odkazuje na samotnú geometriu hlavného panelu shopfrontu. Vyosená centrálna časť s dreveným povrchom definuje predajnú a výdajnú zónu. Fresh shop tvorí jeden uzavretý autonómny ostrovček so zadnej strany oddelený zástenou. Zadná časť slúži ako zázemie a prípravovňa zmrzliny, kávy a panini.

GIFT SHOP

Gift shop je situovaný v rohovej časti frontshopu a slúži aj ako doplnková pokladňa a info zóna. Uzatvára celý frontshop a je koncipovaný tak, aby tvoril altenatívny vchod a východ z predajne. Design pultu bol navrhnutý ako jeden kontinuálny tvar, materiálová schéma je totožná s Fresh shopom.