forms. architectsváš unikátny zážitok z architektúry

IT OFFICE

Status: Štúdia 2017
Funkcia: IT Office
Typ projektu: Dizajn interiéru
Úžitková plocha: 1605 m²
Miesto: Bratislava 

zobraziť všetky projekty o projekte

Dizajn interiéru pre IT spoločnosť je výzvou. IT spoločnosti sa okrem iného zameriavajú na výskum a vývoj. Často hovoríme o svete informačných technológií ako o tom inom alebo paralelnom svete. Vizuál interiéru takejto spoločnosti by preto mal byť niečím iný, experimentálny, nekonvenčný a celkovo odlišný od toho, čo je úplne štandardné. Takto sme toto zadanie uchopili my.

Čo sa týka plošných požiadaviek a pomeru pracovných a oddychových zón, už samotné dispozičné riešenie bolo veľkorysé. Tomu je prispôsobený aj celkový priestorový koncept.

Ťažiskom návrhu je symbióza rôznych prostredí a kontrastných atmosfér. Asymetricky rozložený open space je poprekladaný oddychovými ostrovčekmi, privátnejšie ladenými bunkami určenými na meetingy, brainstorming, telefonáty a podobne. Doplnený je o uzavreté konferenčné miestnosti, kancelárie pre manažment a miesta určené na co-working .

RÔZNE PROSTREDIA – SYMBIÓZA KONTRASTOV

Open space

Priestor s industriálnym otvoreným podhľadom a svietidlami nad pracovnými stolmi s priznanou technológoiu je zariadený kontrastne klasickými vintage pracovnými stolmi a stoličkami v identickom materiálovom prevedení. Autentickým detailom sú starožitné medené lampy na pracovných stoloch. Dominantným elementom tohto priestoru je abstraktná maľba v nadživotnej veľkosti, ktorej farebná škála ladí so zvyškom zariadenia open space. Maľba tvorí pomyselnú hranicu tohto prostredia. Pri pohľade do koridoru, ktorý prepája jednotlivé bloky budovy, má užívateľ možnosť vnímať prechod do dynamického prostredia zelenej voronoi zóny.

Voronoi miestnosť

Voronoi room alebo zelená voronoi chill-out zóna je ďalším prostredím v riešenom interiéri IT spoločnosti. Návrh je analógiou utopickej parametrickej jaskyne a definuje ho 2D voronoi delenie podlahy, ktorá prechádza do 3D geometrickej dekompozície stien tejto miestnosti. Experimentálna geometria miestnosti bola vytvorená za pomoci algoritmu. V tejto chill-out zóne sa nachádzajú závesné dizajnové kreslá a príručné stolíky vo forme pac-manov :). Excentrickú atmosféru miestnosti dopĺňa modré piáno.

Meeting a iné

Samozrejmosťou moderného office interiéru sú zasadacie priestory, jednak formálne oddelené, ale aj otvorené, ktoré sú logicky rozmiestnené v rámci pôdorysu. Nadštandardne sú v tomto interiéri riešené aj oddychové zóny. Dizajnový návrh ráta s priestorom pre pre loptové hry, stolný futbal, ping-pong či biliard. Každé prostredie je niečím inšpiratívne a iné. V dizajnovom návrhu boli využité motívy interiérových domčekov, zvierat, či nadrozmerných 3D čísel a lámp.