forms. architectsváš unikátny zážitok z architektúry

TWIN CITY SHOWROOM

Status: Štúdia 2016
Funkcia: Retail
Typ projektu: Design interiéru
Úžitková plocha: 176 m²
Miesto: Twin City Bratislava, Slovenská Republika

zobraziť všetky projekty o projekte

Showroom bol navrhnutý ako premium reseller concept store & destination store v administratívnom objekte Twin City v Bratislave. High-endovú atmosféru definuje výber materiálov ako čierny a biely corian v kombinácii s drevom, pohľadovým betónom, LED osvetlením a podsvietením jednotlivých expozícii. Exhibičné moduly sú flexibilné a disponujú úložným priestorom.

Celkový koncept podlieha východiskovému tvaru pôdorysu trojuholníka a nárožnej prevádzky v budove Twin City. V mieste kde sa pretínajú trajektórie vizuálnych priehľadov, v centre showroomu – koncept „intersections“, je umiestnený „highlight“ modul. Zóna highlightu je koncipovaná ako priestor na premiéru nových exkluzívnych produktov, alternatívne produktu mesiaca.

Základné funkčné rozdelenie showroomu je na otvorenú exhibičnú časť, semi-otvorenú VIP lounge a uzavretú servisnú časť. VIP lounge je oddelená od priestoru expozície odhlučnenou sklenenou priečkou. Za skrytými posuvnými dverami v lounge je vstup do servisnej časti a back-officu. V rámci showroomu je ďalej vytvorený „LAB“ v samostatnej presklenej sekcii. „LAB“ je priestor inšpirovaný high-tech laboratóriom pre servisovanie a testing nových zariadení. V rámci interiéru je ďalej vytvorená zóna „casual gamingu“ pre možnosť odskúšania herných konzol. Hlavná trasa od vstupu do prevádzky je ukončená cash deskom a stenou s rozmernou LED obrazovkou. V tejto stene sú integrované vysúvacie regálové moduly od podlahy po podľad na skladovanie a ľahkú manipuláciu s tovarom. Zelené podsvietenie farebne definuje zónu gamingu, ostatné zóny sú podsvietné jednotným bielym svetlom pre zachovanie high-endovej atmosféry.